Bacak Estetiği

Güzel görünümlü bacaklar tüm kadınların sahip olmak istediği bir durumdur. Bacağın estetik görünümünü bozan şeyler, bazen deriden, bazen yağ dokudan, kimi zaman da kemik ya da damar yapısından kaynaklanır.

Yağ fazlalıkları özellikle bacakların yan, ön ve iç kısımları ile diz içlerinde yerleşir ve liposakşın (yağ alma) ile çok başarılı bir şekilde giderilebilirler. Kilo alıp vermeye ya da gebeliklere bağlı cilt gevşekliklerinde ise, bazen cerrahi tedavi uygulanırken, bazen de ameliyatsız cilt toparlama uygulamaları yeterli olur.

Çarpık bacak görüntüsünün, estetik olarak göre daha düzgün görünmesini sağlamak ise estetik ameliyatlar ile mümkündür. Burada genellikle diz içlerinde fazla yağlanma, bu seviyenin daha altında ise, gerçekte kemikteki bir gelişim düzensizliğinden kaynaklanan dışa doğru açılanma mevcuttur. Kişi, bacaklarını birleştirerk ayakta durduğunda, iki bacak arasındaki açıklığın çok fazla olmasından yakınır. Bu açıklığın giderilmesi için vücudun bir başka bölgesinden alınan yapın enjeksiyonu, baldır protezleri ya da hazır dolgu maddeleri kullanılabilir. Sizin için hangisinin en uygun olduğuna, cerrahınızla görüşmeniz esnasında karar verilebilir.

 


YASAL UYARI

Bu sitedeki bilgiler Op.Dr. Serçin Tirelioğlu tarafından, Estetik ve Plastik Cerrahi ile ilgili bilgilendirme amacıyla hazırlanmış olup; muayene, teşhis ve tedavi yerine geçmez ve bu amaçla kullanılamaz. Hekimin hastayı görmeden ve muayene etmeden tanı koyması ve tedavi önerisinde bulunması mümkün değildir. Bu sitedeki bilgilerin teşhis ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçları kullanıcıya aittir. Sitemizi ziyaret edenler, bu uyarıyı kabul etmiş sayılır.