Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burun Estetiği (Rinoplasti)

Burunda yaşanan problemler; burnun dış görünüşündeki bozukluklar, nefes alma problemleri ya da bunların birlikte bulunması şeklinde olabilir. Burun sırtında kemer, burun ucunun düşük olması, eğrilikler en sık görülen şekilsel problemlerdir. Burnun dışındaki eğrilikler, genellikle septum dediğimiz iç bölme eğrilikleri ile birlikte olur. Bu nedenle, dış görünümle ilgili hoşa gitmeyen durumlar değerlendirilirken, burun içi de muayene edilerek eşlik eden bozukluklar tespit edilmelidir.

Burun estetik ameliyatları genel anestezi altında yapılır. Ameliyat öncesi değerlendirmede tespit edilen şekilsel ve fonksiyonel problemlere birlikte müdahale edilir. Ameliyat ve sonrası ile ilgili ayrıntılı bilgiler görüşme sırasında hekiminiz tarafından ayrıntılı olarak anlatılacaktır.

 


YASAL UYARI

Bu sitedeki bilgiler Op.Dr. Serçin Tirelioğlu tarafından, Estetik ve Plastik Cerrahi ile ilgili bilgilendirme amacıyla hazırlanmış olup; muayene, teşhis ve tedavi yerine geçmez ve bu amaçla kullanılamaz. Hekimin hastayı görmeden ve muayene etmeden tanı koyması ve tedavi önerisinde bulunması mümkün değildir. Bu sitedeki bilgilerin teşhis ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçları kullanıcıya aittir. Sitemizi ziyaret edenler, bu uyarıyı kabul etmiş sayılır.