Dolgu

Yüzümüzde yaşla birlikte bir takım statik, yani durağan çizgiler oluşur. Bunların en tipik olanı, burun kenarlarından aşağı doğru inen, nazolabial çizgilerdir. Bunun dışında, yanaklarda, üst dudakta oluşan dikey çizgiler, derin kaş arası çizgileri, ağız yanlarında oluşan çizgiler, yanaklardaki ve elmacık kemikleri bölgesinde çökmeler de yüzün yaşlı görünümüne katkıda bulunur.

Dolgu maddeleri, vücudumuzda doğal olarak bulunan, hyaluronik asit adlı maddenin laboratuvar ortamında üretilip steril olarak enjektörlere yerleştirilmiş halidir. Bu dolgu maddeleri, ihtiyaç duyulan yerlere uygun derinliklerde enjekte edilerek çizgilerde ya da çökük alanlarda düzelme sağlanır.

Dolgu maddesi olarak kullanılan birçok ürün ve marka vardır. Bunların içinden, özellikle onaylı ve kaliteli ürünler seçilip kullanıldığında problem yaşanmaz. Günümüzde kullanılan dolgu maddelerinin büyük kısmı vücut tarafından emilen tiptedir. Genellikle, 12 ay içerisinde uygulanan dolgu maddesinin bir kısmı emilir. Gerektiğinde tekrar uygulanması mümkündür.

 


YASAL UYARI

Bu sitedeki bilgiler Op.Dr. Serçin Tirelioğlu tarafından, Estetik ve Plastik Cerrahi ile ilgili bilgilendirme amacıyla hazırlanmış olup; muayene, teşhis ve tedavi yerine geçmez ve bu amaçla kullanılamaz. Hekimin hastayı görmeden ve muayene etmeden tanı koyması ve tedavi önerisinde bulunması mümkün değildir. Bu sitedeki bilgilerin teşhis ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçları kullanıcıya aittir. Sitemizi ziyaret edenler, bu uyarıyı kabul etmiş sayılır.