Genital Estetik

Kadınlarda genital bölgenin estetiğini bozan en önemli anatomik yapılar, iç ve dış dudakların durumudur. İç dudakların normalden uzun ve büyük olması, genital bölge görüntüsünü çirkinleştirdiği gibi, aynı zamanda günlük hayatta da bazı sıkıntılara yol açabilir. İç dudakların normalden uzun ve büyük olduğu kadınlarda dar kıyafetler giyildiğinde sıkışma ve rahatsızlık hissi ortaya çıkar. Ayrıca cinsel ilişki sırasında da zorlanma olabilir. İç dudakların, estetiği ve fonksiyonu bozmayacak şekilde küçültülmesi, şikayetleri ortadan kaldırır.

Dış dudaklarda da, yaşla birlikte zayıflama ve çökme görülebilir. Bu bölgede meydana gelen yağ doku küçülmeleri, genital bölgenin görüntüsünü bozduğu gibi, yine cinsel ilişki sırasında da rahatsızlık verebilir. Dış dudaklara yağ enjeksiyonu ile hacim kazandırılarak, daha genç görünümlü bir dış genital organ elde etmek mümkündür.

Mons pubis denen, genital bölgenin üst-kıllı alanı bazı kadınlarda oldukça yağlı ve kalındır. Bu kişiler, özellikle pantolon giydiklerinde, dış genital organın çok belirgin hale gelmesinden rahatsız olurlar. Bu alana yapılan liposakşın yani yağ emme ile, fazla olan yağ doku azaltılıp, daha normal bir görüntü elde edilebilir.

 


YASAL UYARI

Bu sitedeki bilgiler Op.Dr. Serçin Tirelioğlu tarafından, Estetik ve Plastik Cerrahi ile ilgili bilgilendirme amacıyla hazırlanmış olup; muayene, teşhis ve tedavi yerine geçmez ve bu amaçla kullanılamaz. Hekimin hastayı görmeden ve muayene etmeden tanı koyması ve tedavi önerisinde bulunması mümkün değildir. Bu sitedeki bilgilerin teşhis ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçları kullanıcıya aittir. Sitemizi ziyaret edenler, bu uyarıyı kabul etmiş sayılır.