Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Üst ve alt göz kapağında yaşa bağlı oluşan gevşeme, sarkma ve torbalanmalar: kişinin olduğundan daha yorgun, uykulu ya da sağlıksız görünmesine neden olur. Bu gevşeme ve sarkmalar değişik derecelerde de olsa, orta yaşlardan itibaren hemen herkeste görülmekle birlikte; ailevi yatkınlığı olanlarda daha erken yaşlarda da görülebilir.

Göz kapağı estetiği, ihtiyaca göre sadece üst ya da alt kapaklara yapılabileceği gibi, birlikte de yapılabilir. Uygulama lokal ya da genel anestezi altında yapılır. Operasyon sırasında gevşeyen ve sarkan fazla deri ile torbalanmaya neden olan fazla yağ dokular çıkarılır. Operasyon sonrası göz kapaklarında bir miktar morluk ve ödem oluşacaktır. Ödemin büyük kısmı 3-4 günde gerilerken, morluk bir hafta civarında azalarak biter. Ameliyat sonrası dikkat edeceğiniz noktalar, hekiminiz tarafından ayrıntılı olarak anlatılacaktır.

 


YASAL UYARI

Bu sitedeki bilgiler Op.Dr. Serçin Tirelioğlu tarafından, Estetik ve Plastik Cerrahi ile ilgili bilgilendirme amacıyla hazırlanmış olup; muayene, teşhis ve tedavi yerine geçmez ve bu amaçla kullanılamaz. Hekimin hastayı görmeden ve muayene etmeden tanı koyması ve tedavi önerisinde bulunması mümkün değildir. Bu sitedeki bilgilerin teşhis ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçları kullanıcıya aittir. Sitemizi ziyaret edenler, bu uyarıyı kabul etmiş sayılır.