Karın Germe (Abdominoplasti)

Karın Germe (Abdominoplasti)

Gebelik döneminde karnın aşırı genişlemesi ve çatlaklar oluşması, doğumdan sonra karın bölgesinde sarkmaya neden olur. Aynı problem kilo verme sonrasında karın cildinin yeterince toparlanamayıp sarkması şeklinde de görülebilir. Karındaki sarkma hem görsel olarak kadınları rahatsız eder, hem de giyinirken sıkıntı yaratır.

Karın cildindeki fazlalık ve sarkma karın germe operasyonu ile düzeltilebilir. Karın cildindeki sarkma daha çok göbek altı kısımda ve az miktarda ise "mini karın germe operasyonu" yeterli olurken: karın cildindeki büyük miktarlardaki sarkma durumunda "tam karın germe operasyonu" yapmak daha uygundur. Tam karın germe operasyonu sırasında göbek deliğiniz de tekrar oluşturularak düzeltilir.

Eğer karın kaslarınız arasında ayrılma (diastaz) varsa bu ameliyatlar sırasında karın kasları da onarılarak karnınızın doğal iç korsesi sağlamlaştırılır.

Ameliyat genel anestezi altında yapılır. Operasyondan sonra, karın bölgesini destekleyen bir korse giydirilerek hasta odasına alınır. Bir gün hastanede kalmanız gerekir. Ameliyat sonrası karnı gevşek tutacak şekilde yatmak ve bir süre eğik yürümek gibi bu ameliyata özgü dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında hekiminiz sizi önceden bilgilendirecektir.

 


YASAL UYARI

Bu sitedeki bilgiler Op.Dr. Serçin Tirelioğlu tarafından, Estetik ve Plastik Cerrahi ile ilgili bilgilendirme amacıyla hazırlanmış olup; muayene, teşhis ve tedavi yerine geçmez ve bu amaçla kullanılamaz. Hekimin hastayı görmeden ve muayene etmeden tanı koyması ve tedavi önerisinde bulunması mümkün değildir. Bu sitedeki bilgilerin teşhis ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçları kullanıcıya aittir. Sitemizi ziyaret edenler, bu uyarıyı kabul etmiş sayılır.