Kılcal Varis Tedavisi

Kılcal Varis Tedavisi

Bacaklardaki ince kılcal damar görünümleri özellikle yaz aylarında etek, şort ya da mayo giyen hanımlarda bacak görüntüsünü bozar. Bu tip kılcal varisler bacaklarda daha sıklıkla görülse de, yüz, bel, meme çevresi, kalçalar, hatta omuzlarda bile olabilir. Ailevi yatkınlık dışında, gün içinde ayakta ya da sabit oturarak uzun süre durmak bu tip varislerin ortaya çıkışını kolaylaştırır. Çapı 5 mm.ye kadar olan mavi-mor renkli bu damarların tedavisinde, long pulse Nd-YAG lazerler kullanılır. Bu lazer tipi kana rengini veren hemoglobin maddesine duyarlıdır. Bu nedenle damar tedavisinde başarıyla kullanılırlar.

Genellikle tek seansta belirgin düzelme sağlanırken, damarların miktarı ve yoğunluğuna göre. Seans sayısı artabilir. Tüm lazer uygulamalarında olduğu gibi. Varis tedavisi sonrası da güneşten korunmak gerekir. Uygulama sonrası ilk birkaç gün çok ayakta kalınması ve ağır egzersizler yapılması önerilmez.

 


YASAL UYARI

Bu sitedeki bilgiler Op.Dr. Serçin Tirelioğlu tarafından, Estetik ve Plastik Cerrahi ile ilgili bilgilendirme amacıyla hazırlanmış olup; muayene, teşhis ve tedavi yerine geçmez ve bu amaçla kullanılamaz. Hekimin hastayı görmeden ve muayene etmeden tanı koyması ve tedavi önerisinde bulunması mümkün değildir. Bu sitedeki bilgilerin teşhis ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçları kullanıcıya aittir. Sitemizi ziyaret edenler, bu uyarıyı kabul etmiş sayılır.