Kol Germe (Brakioplasti)

Kol Germe (Brakioplasti)

Sık kilo alıp verme ya da yaşın ilerlemesine bağlı kolda deri sarkması, kötü bir görüntü oluşturur. Özellikle kolsuz giysiler giyildiğinde kol hafif kaldırıldığı zaman bile, üst kol iç kısmındaki sarkan gevşek deri görüntüsü kadınları çok rahatsız eder. Bu deri fazlalığı uzun kollu giysilerde bile kol bölgesinin olduğundan daha kalın görünmesine neden olur.

Genç yaşlarda, deri elastikiyeti iyi ise üst koldaki fazla yağlanma sadece liposakşın ile alınabilir. Ancak deri gevşemiş ve sarkmış ise sadece yağın alınması yeterli olmaz. Brakioplasti, üst koldaki sarkan deri fazlalığının alınarak kolun görüntüsünü düzeltme işlemidir Yapılan cerrahiye bağlı kolun iç kısmında uzunlamasına bir iz kalır. Tüm estetik ameliyatlarda olduğu gibi ameliyat sonrası erken dönemde belirgin olan iz zamanla giderek solar, ancak hiçbir zaman tamamen kaybolmaz.

 


YASAL UYARI

Bu sitedeki bilgiler Op.Dr. Serçin Tirelioğlu tarafından, Estetik ve Plastik Cerrahi ile ilgili bilgilendirme amacıyla hazırlanmış olup; muayene, teşhis ve tedavi yerine geçmez ve bu amaçla kullanılamaz. Hekimin hastayı görmeden ve muayene etmeden tanı koyması ve tedavi önerisinde bulunması mümkün değildir. Bu sitedeki bilgilerin teşhis ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçları kullanıcıya aittir. Sitemizi ziyaret edenler, bu uyarıyı kabul etmiş sayılır.