Lazerle Cilt Gençleştirme

Lazerle Cilt Gençleştirme

Erbium ya da karbondioksit lazer gibi cilt soyma özelliği olan lazerler, cildin üst katmanındaki kuru, yıpranmış, kalınlaşmış tabakayı soyarak bu bölgedeki ince kırışıklıkları, lekeleri, ciltteki renk dalgalanmalarını azaltırlar. Aynı zamanda cilte bu soyma işlemi sırasında başlayan ve sonra haftalarca devam eden hücresel iyileşme ve yenilenme nedeniyle, ciltte sıkılaşma ve canlılık ortaya çıkar. Özellikle derinin dermis tabakasındaki kollogen üreten hücreler aktive olur ve kollogen üretimi artar.

Uygulamanın hangi derinlikte ve kaç seans yapılacağı, tedavi edilecek cildin durumuna göre değişir. Bu uygulamalarda mutlaka kısa da olsa bir iyileşme süreci vardır ve tek seans uygulamayla bile çok farkedilebilir sonuçlar görmek mümkündür.

 


YASAL UYARI

Bu sitedeki bilgiler Op.Dr. Serçin Tirelioğlu tarafından, Estetik ve Plastik Cerrahi ile ilgili bilgilendirme amacıyla hazırlanmış olup; muayene, teşhis ve tedavi yerine geçmez ve bu amaçla kullanılamaz. Hekimin hastayı görmeden ve muayene etmeden tanı koyması ve tedavi önerisinde bulunması mümkün değildir. Bu sitedeki bilgilerin teşhis ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçları kullanıcıya aittir. Sitemizi ziyaret edenler, bu uyarıyı kabul etmiş sayılır.