Meme Dikleştirme

Genellikle emzirme ya da kilo verme sonrasında meme dokuda sarkma meydana gelir. Emzirme döneminde meme bezleri çok büyüyen kadınlarda, süt vermenin bitmesi ile birlikte, meme cildi gevşer ve azalan meme doku genişleyen cildi yeterince dolduramaz. Sarkan memeyi dikleştirmek mümkündür. Bu amaçla kullanılan yöntemler de meme dokusunun durumuna göre değişir.

Meme dokusu miktarı uygun, ancak deri kılıfı sarkmışsa, dokunun sadece cerrahi yöntemlerle toparlanması yeterli olurken küçük ve sarkık memeyi toparlamak için ilave protez de gerekebilir. Sizin için hangi yöntemin uygun ve gerekli olduğuna ameliyat öncesi değerlendirme sırasında karar verilir.

 


YASAL UYARI

Bu sitedeki bilgiler Op.Dr. Serçin Tirelioğlu tarafından, Estetik ve Plastik Cerrahi ile ilgili bilgilendirme amacıyla hazırlanmış olup; muayene, teşhis ve tedavi yerine geçmez ve bu amaçla kullanılamaz. Hekimin hastayı görmeden ve muayene etmeden tanı koyması ve tedavi önerisinde bulunması mümkün değildir. Bu sitedeki bilgilerin teşhis ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçları kullanıcıya aittir. Sitemizi ziyaret edenler, bu uyarıyı kabul etmiş sayılır.