Mezoterapi

Mezoterapi, bazı etken maddelerin, deri içi ve deri altına küçük miktarlarda çok sayıdaki enjeksiyonuyla yapılan bir tedavi türüdür. En çok kullanıldığı alanlar; cilt gençleştirme ve nemlendirme, bölgesel zayıflama, sellülit tedavisi ve saç dökülmesidir. Yapılacak tedavi türüne göre kullanılacak etken maddeler seçilir ve kombine edilir. Kimi zaman da bu işlem için özel olarak önceden hazırlanmış zengin kokteyller kullanılır. İşlem haftalık ya da birkaç hafta arayla uygulanan seanslar şeklinde yapılır. Seans sayısı ve sıklığı tedavi edilecek bölgenin durumuna göre belirlenir.

Mezoterapinin sık kullanıldığı yerlerden biri de saç dökülmesidir. Kadın ya da erkek tipi saç dökülmelerinde öncelikle, dökülmeye sebep olacak bir sağlık problemi varsa, bu durum tedavi edilmelidir. Erkeklerdeki saç dökülmesi daha çok genetik sebepler bağlı iken; kadınlarda kansızlık, tiroid problemleri, bir takım vitamin ve mineral eksikliklerine bağlı saç dökülmesi daha sıktır. Bu süreçte, gerçek etkenin tedavisi ile eş zamanlı yapılan saç mezoterapisi, saç dökülme miktarını azaltır, zayıflayan saç tellerini güçlendirir ve korur.

Cilt gençleştirme amaçlı kullanılan mezoterapi ürünleri temel olarak cildin nemliliğini arttırır, cildin daha sıkı ve ışıltılı olmasına katkıda bulunur. Cilt gençleştirme mezoterapileri yalnız başına uygulanabildiği gibi, cildin toparlanmasına yardımcı olacak lazer ya da diğer cihaz uygulamaları ile kombine de kullanılabilir.

 


YASAL UYARI

Bu sitedeki bilgiler Op.Dr. Serçin Tirelioğlu tarafından, Estetik ve Plastik Cerrahi ile ilgili bilgilendirme amacıyla hazırlanmış olup; muayene, teşhis ve tedavi yerine geçmez ve bu amaçla kullanılamaz. Hekimin hastayı görmeden ve muayene etmeden tanı koyması ve tedavi önerisinde bulunması mümkün değildir. Bu sitedeki bilgilerin teşhis ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçları kullanıcıya aittir. Sitemizi ziyaret edenler, bu uyarıyı kabul etmiş sayılır.