Scarlett (Ameliyatsız Yüz Germe)

Scarlett (Ameliyatsız Yüz Germe)

Scarlet, özel tasarlanmış altın mikroiğneler vasıtasıyla cilt ve ciltaltına radyofrekansın iletildiği bir cilt gençleştirme uygulamasıdır. İki farklı yolla ciltte sıkılaşmayı sağlar. Bunlardan ilki, mikroiğneler aracılığı ile cilt altına verilen ısı sayesinde kollajen liflerin uyarılması ve liflerde oluşan sıkılaşmadır. Ayrıca, ısıya bağlı dermis tabakasında başlayan hücresel tamirat süreci, yeni kollojen liflerin de üretilmesini sağlar. Yani, hem kollojen miktarı artar, hem de mevcut kollojen sıkılaşmış olur. Bu sayede ince kırışıklıklarda düzelme, gözeneklerde küçülme, yüz ve çene hattındaki sarkmalarda toparlanma sağlanır. Son derece etkili ve güvenli bir yöntemdir. Ayrıca, akne izlerinin tedavisi ve vücuttaki çatlakların daraltılması amacıyla da kullanılır.

Scarlet, kadın ve erkeklerde çene, yanaklar, kirpik dibine kadar olan göz bölgesi, kaş altı, şakaklar, alın da dahil olmak üzere tüm yüze ve boyuna uygulanır. Uygulama öncesinde cilde sürülen lokal anestezik kremlerle uygulamanın daha konforlu olması sağlanır. Her bir seans yaklaşık olarak bir saat sürer. Cildinizin yapısı ve durumuna göre değişmekle birlikte önerilen, başlangıçta bir ay arayla yapılacak üç seanslık uygulama ve sonrasında yılda bir kez hatırlatma seansıdır. Uygulama sonrası ciltte başlayan hücresel yenilenme süreci bir yıl boyunca devam eder.

Uygulama sonrasında ciltte sadece kızarıklık ve hafif ödem olur, genellikle ertesi güne çok belirgin birşey kalmaz. Kabuk ya da yara oluşmaz, ertesi gün makyaj yapılabilir.

 


YASAL UYARI

Bu sitedeki bilgiler Op.Dr. Serçin Tirelioğlu tarafından, Estetik ve Plastik Cerrahi ile ilgili bilgilendirme amacıyla hazırlanmış olup; muayene, teşhis ve tedavi yerine geçmez ve bu amaçla kullanılamaz. Hekimin hastayı görmeden ve muayene etmeden tanı koyması ve tedavi önerisinde bulunması mümkün değildir. Bu sitedeki bilgilerin teşhis ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçları kullanıcıya aittir. Sitemizi ziyaret edenler, bu uyarıyı kabul etmiş sayılır.