Yara İzlerinin Tedavisi

Yara İzlerinin Tedavisi

Derinin yaralanma, yanık, enfeksiyonlar ya da kesiler sonucu bütünlüğünün bozulduğu her yerde iz kalır. Kalan iz miktarı derinin yaralanma derinliği ve yaralanma sonrası uygulanan tedaviye göre değişir. Meydana gelen kesi ve yaralanmalar erken dönemde ince, nazik, dokuya saygılı olunarak onarılırsa, bu sonuç olumlu şekilde etkiler ve daha az iz kalmasına sebep olur.

Özellikle ergenlik döneminde ortaya çıkan akneler, yüz bölgesinde kişiyi hayat boyu rahatsız edebilecek düzeyde belirgin izler bırakabilirler. Sosyal yaşamda, yüzündeki dikkat çekici izler nedeniyle kişiyi sıkıntıya sokabilirler. Fraksiyone Lazerler ile akne izlerinin tedavisi başarılı bir şekilde yapılabilmektedir.

 


YASAL UYARI

Bu sitedeki bilgiler Op.Dr. Serçin Tirelioğlu tarafından, Estetik ve Plastik Cerrahi ile ilgili bilgilendirme amacıyla hazırlanmış olup; muayene, teşhis ve tedavi yerine geçmez ve bu amaçla kullanılamaz. Hekimin hastayı görmeden ve muayene etmeden tanı koyması ve tedavi önerisinde bulunması mümkün değildir. Bu sitedeki bilgilerin teşhis ve tedavi amacıyla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ve sonuçları kullanıcıya aittir. Sitemizi ziyaret edenler, bu uyarıyı kabul etmiş sayılır.